Nagroda „Studiów Źródłoznawczych” im. Stefana Krzysztofa Kuczyńskiego
Kolejna książka wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego zyskała uznanie w środowisku naukowym. Końcem listopada br. jury Nagrody „Studiów Źródłoznawczych” im. Stefana Krzysztofa Kuczyńskiego zdecydowało o przyznaniu pierwszej lokaty w kategorii „Opracowania z zakresu źródłoznawstwa i nauk pomocniczych historii” tytułowi Koligacje małżeńskie możnowładztwa wielkopolskiego w drugiej połowie XIV i pierwszej połowie XV wieku autorstwa Witolda Brzezińskiego. Zwycięska publikacja ukazała się w serii Biblioteki Genealogicznej pod redakcją profesora Marka Górnego. Pozostałe nagrodzone dzieła oraz zasady konkursu można poznać odwiedzając stronę Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk:(...)
Wyróżnienie w konkursie literackim im. Józefa Mackiewicza
W ubiegłym roku Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego opublikowało książkę dra Krzysztofa Polechońskiego Pisarz w czasach wojny i emigracji. Ferdynand Goetel i jego twórczość w latach 1939-1960. Miło nam ogłosić, że w tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza kapituła postanowiła wyróżnić właśnie tę pracę wrocławskiego literaturoznawcy. Uroczystość wręczenia laurów miała miejsce – jak zawsze – dnia 11 listopada w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu. Serdecznie gratulujemy!
„Porozmawiajmy o Willmannie”
Informujemy o spotkaniu promocyjnym na temat najnowszej książki profesora Andrzeja Kozieła „Michael Willmann i jego malarska pracownia”, opublikowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek, 24 października, o godz. 16. w Sali Konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich przy placu Biskupa Nankiera 17 we Wrocławiu. W trakcie promocji będzie można nabyć ten i inne tytuły na stoisku Wydawnictwa, czynnym od godz. 16.00 do 17.30.
Kalendarz akademicki już w sprzedaży
Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego prezentuje kalendarz na obecny rok akademicki 2013/2014. Jest już dostępny w sprzedaży – zapraszamy do Księgarni Uniwersyteckiej przy placu Uniwersyteckim 15 (parter budynku Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Via Cultura, czyli doba kultury we Wrocławiu
Jako że w maju ubiegłego roku ogłoszono Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016, żadne wydarzenie kulturalne w stolicy Dolnego Śląska nie może przejść bez echa — dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznych przedsięwzięciach, takich jak Noc Muzeów i Via Cultura. Odbędą się one jednocześnie, w sobotę 18 maja, a będzie to pierwsza tego typu promocja miasta w Polsce! Zaangażowane w organizację Via Cultura Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza do podróży „szlakiem kulturalnym”, prezentującym szereg wydarzeń artystycznych oraz bogatą ofertę kulturalną Wrocławia i Dolnego Śląska. W programie przewidziano spektakle, wystawy, warsztaty, koncerty plenerowe, pokazy filmowe oraz inne(...)

Kontakt

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o.
Pl. Uniwersytecki 15
50-137 Wrocław
tel./faks 71 375 27 73
biuro@wuwr.com.pl

Zapisz się na newsletter